Showing posts with label Beograd. Show all posts
Showing posts with label Beograd. Show all posts

05 March 2012

Marshall Pub

Marshall Pub, poznato mesto kod Vukovog spomenika, ili da kažem preko puta Više Poslovne, ili još određenije, odmah pored još poznatijeg kluba "Danguba".


Prijatno mesto za prvu jutarnju kafu ili neko od mnogih pića na bazi kafe, mada kako sam primetio ovde se najčešće dolazi zbog piva... ;)

Mesto je, kao što samo ime kaže, pab. Dakle odlikuje drvenim enterijerom, barskim stolicama i portretima slavnih vojskovođa, kao što je Napoleon sa slike ispod. Ima lepu otvorenu baštu u kojoj je jako prijatno sedeti preko leta.Pored pića oni nude i hranu, tako da ovde možete i nešto prezalogajiti.

Koliko sam primetio ovde često dolaze ljudi iz kraja željni druženja uz pivo, studenti sa Više Poslovne ali i oni koji vikendom odatle kreću u dobar provod...

Ovo mesto mora da prođe sa 5 zvezdica, usliga je bila malo spora, ali oprostiću im ovaj put... ;)


28 February 2012

Caffe Stih

Volite domaću kafu a nemate gde da je popijete?

Caffe Stih biste ovih hladnih dana sigurno zaobišli, ali čim se živa u termometru popne na +20 teško da ćete moći naći mesta da sednete u njihovoj bašti, bašti koja zapravo zauzima deo parka...


 Te bašte još uvek nema pa sam po prvi put seo unutar kafića, i kao po običaju naručio produženi sa mlekom.

Ovo mesto je pun pogodak ukoliko ste roditelj a želite negde da izađete sa partnerom i povedete decu, imaćete mira i predaha uz neprestano pirkanje vetra i vašu omiljenu kafu, a vaša deca će se sa ostalim društvancem zabavljati u parku na ljuljaškama i klackalicama na svega 10 metara od vašeg oka.

Pored toga što ćete sedeti u parku i možda koristiti njihov WiFi, ovde za 80 dinara možete popiti i pravu domaću kafu, čime se ne mogu pohvaliti mnogi kafići.

Caffe Stih se nalazi na uglu Cvijićeve i Starine Novaka (Zdravka Čelara), blizu su mu još i Caffe Džidžu Midžu i kao konkurencija u parku preko puta Caffe Batterfly.


Caffe Stih od mene dobija 4 od 5 zvezdica samo iz razloga što nemaju veći izbor toplih napitaka.